Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 236, komentářů celkem: 429552, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 436 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116470784
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Proč a jak se zabývat Božím Slovem?
Vloženo Středa, 31. červenec 2019 @ 08:55:08 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

2Tm 3:16-17 Veškeré Písmo je vdechnuté Bohem a je užitečné k učení, k usvědčování, k napravování, k výchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl takový, jaký má být, důkladně vystrojený ke každému dobrému skutku. 


Žd 4:12-13 Neboť Boží slovo je živé, činné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až do rozdělení duše a ducha, kloubů a morku a je schopné rozsoudit myšlenky a postoje srdce. A žádné stvoření není před Ním skryté; před očima Toho, Jemuž se budeme zodpovídat, je vše nahé a odkryté. 

J 1:1, 6:63 Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh.  Duch je ten, který obživuje, tělo nic neznamená. Slova, která jsem vám pověděl Já, jsou duch a jsou život. 



Zmíněné verše by mohly dávat svým způsobem odpověď na otázku v názvu článku.
Ale podívejme se na to trochu podrobněji. Když byl Pán Ježíš veden Duchem na poušť, kde byl pokoušen, Ďábel mu řekl: „Jsi-li Syn Boží, řekni tomuto kameni, ať se stane chlebem.“ Ježíš mu odpověděl: „Je napsáno: ‚Člověk nebude živ jen chlebem, ale každým Božím Slovem.‘ “
To znamená, že Boží Slovo je určeno k jídlu a že dává život. Abychom měli život, musíme Boží Slovo jíst. Pán Ježíš řekl v Janově evangeliu (J 6:57) - Jako Mne poslal živý Otec a Já žiji skrze Otce, tak i ten, kdo Mne jí, bude žít skrze Mne.  

Znamená to také, že Boží Slovo není člověku dáno k nějakému rozumovému poznání. Neměl by je tedy číst kvůli tomu, aby se něco dozvěděl, aby byl moudrý nebo dobrý, nýbrž proto, aby žil.
Řekli jsme si tedy proč a nyní se dostáváme k tomu jak. Apoštol Pavel v listu Efeským píše v 6. kapitole, druhé části 17. verše a následujícím verši (Pavlík) toto: přijměte ... meč Ducha, jímž je Boží Slovo, vší (tzn. každou) modlitbou a prosbou se v každé době v Duchu modlíce a jsouce právě k tomuto cíli ostražití se vší ustavičností a prosbou stran všech svatých, 
Když Boží Slovo nejen čteme, ale modlíme se je, tj. vracíme jej Bohu, nastane podle Izaiáše 55:11 tak bude Mé Slovo, které vyjde z Mých úst: Nenavrátí se ke Mně s prázdnou, nýbrž vykoná to, co si přeji, a zdárně dokáže to, k čemu ho pošlu. Neboli dá nejen život, ale také něco vykoná, jak bylo řečeno v úvodu, díky tomu, že je živé a činné.
Pán Ježíš, který je tím živým Slovem. řekl svým učedníkům (J 15:5): Kdo zůstává ve Mně a Já v něm, ten nese hojné ovoce; neboť beze Mne nemůžete činit nic.  

Tímto způsobem - tím, že jíme a vychutnáváme Krista spolu se vzýváním Pánova jména, užíváme Krista pro naše potěšení, jsouce přetvářeni v Jeho obraz, Jemu připodobněni, abychom se stali takovými a Bůh nás získal takové, jaké nás chce mít Amen. 

"Proč a jak se zabývat Božím Slovem?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 32 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Proč a jak se zabývat Božím Slovem? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 31. červenec 2019 @ 10:45:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý Stando, neměl bys především svou argumentaci zahájit přesným textem Písma?
Mt. 4,4: On však odpověděl: „Je psáno: ‚Ne jenom chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.‘“

Podíváš-li se do orginalního řeckého textu, nenajdeš tam řecké slovo logos, ale rhemati. Pro nevědomé jaký je rozdíl mezi těmito dvěmi výrazy je ten, že logos tnamená kromě jiného psaný text. A rhemati je jinak řečeno přímá řeč. Což kromě jiného říká i samotný český překlad, ne ovšem to, co jsi napsal. Tak to v Písmu není.
ale každým slovem, které vycházi - ne vyšlo - z Božích úst.
Ježíš se ve své odpovědi satanovi odvolává na tento text z 5M 8,3: Pokořoval tě a nechal tě hladovět, potom ti dával jíst manu, kterou jsi neznal a kterou neznali ani tvoji otcové. Tak ti dával poznat, že člověk nežije pouze chlebem, ale že člověk žije vším, co vychází z Hospodinových úst.

Není to poprvé, kdy tady upozorňuji na tento rozdíl mezi řeckým slovem logos a rhemati. Podívejte se třeba na tento verš, Jan 12,48 Kdo mě odmítá a nepřijímá moje slova, má, kdo by jej soudil: Slovo, které jsem mluvil, to jej bude soudit v poslední den.
V orginále je,  Kdo odmítá a nepřijímá moje rhemata, má, kdo by jej soudil: logos, které jsem mluvil, to jej bude soudit v poslední den.
Řeknu to svými slovy, ke komu Bůh promluví přímo, a on tuto přímou Boží řeč k němu odmítne, s tím, že není od Boha, takto by to přece Bůh nemohl nikomu říct, bude jej v poslední den soudit kdo? Logos, buď jako litera, zapsaná Boží slova nebo Logos, to věčné Boží Slovo, Stcvořitel.



Re: Proč a jak se zabývat Božím Slovem? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 31. červenec 2019 @ 21:58:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Doufal jsem, že se dovtipíš a provedeš opravu, ale nic se neděje. Takže zase nic. Nevadí, mám radost z toho, že už je o jeden pokus méně. 



Re: Proč a jak se zabývat Božím Slovem? (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Sobota, 10. srpen 2019 @ 22:27:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
O Bibli kralické:

Asi ve 40. minutě zazní tohle:
Tisíce jich bylo, co utíkali. A právě zde bible z Kralic plnila svůj úkol. Svaté boží slovo stalo se lidem posilou, útěchou i nadějí, každodenním chlebem hladovým a trýzněným duším.




Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy