Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Taťána.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16378, komentáře < 7 dní: 462, komentářů celkem: 411875, adminů: 60, uživatelů: 5159  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 336 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

Myslivec
Frantisek100
brusle7
Mikim
Willy
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112200388
přístupů od 17. 10. 2001

Tvorba: Testament sv. Bernadety.
Vloženo Sobota, 09. únor 2013 @ 12:33:21 CET Vložil: Olda

Katolicismus poslal betma

 Testament sv. Bernadety.

 

Bernadeta nemala jednoduchý život, často bol naplnený horkosťou, nepochopením, duševným i telesným utrpením... Ona však dôverovala Bohu a za všetko, čo prežívala, mu bola vďačná, o čom svedčí aj jej „Testament“, ktorý je neobyčajne výrečným svedectvom vďačnosti za spoznané dary:


 • Vďaka ti, Ježišu, za chudobu mamičky a otecka, za starý mlyn, za hrubé dosky nášho domu, za prašivé ovce, ktoré som pásavala. Vďaka ti, Bože, že som hladovala a nebola takmer nikdy nasýtená; vďaka ti za starosť o deti a za pasenie oviec.
 • Vďaka ti, Bože, za prokurátora i komisára, za žandárov, za tvrdé slová pána farára Peyramala...
 • Za dni, keď si prišla, Svätá Panna, aj za tie, keď si neprišla, budem schopná ďakovať až v raji. Za prijaté zauchá, za posmešky, za urážky, za tých, ktorí ma pokladali za blázna, za podvodníčku, za zlodejku, vďaka ti, Mária - Matka.
 • Za to, že som nikdy neovládala pravopis, za pamäť, ktorú som nikdy nemala, za moju nevedomosť a hlúposť, vďaka. Ďakujem, lebo keby bolo na zemi iné dievča, nevedomejšie a hlúpejšie ako ja, bola by si si iste vybrala ju...
 • Za moju matku, ktorá zomrela tak ďaleko, za bolesť, ktorú mi spôsobil otec, keď prišiel a namiesto toho, aby otvoril náruč pre svoju malú Bernadetu, mi povedal „sestra Mária Bernarda“, vďaka ti, Ježišu.
 • Vďaka, že si mi dal srdce také jemné a citlivé a preplnil si ho horkosťou.
 • Vďaka za matku prestavenú Jozefínu, ktorá pred otcom biskupom vyhlásila, že sa nehodím na nič. Vďaka ti, môj Bože, za sarkastické poznámky matky magisterky, za jej tvrdý hlas, jej iróniu a nespravodlivosť; za všetok tvrdý chlieb pokorovania ďakujem ti zo srdca, môj Bože.
 • Ďakujem ti, že som bola tá, ktorej matka Terézia mohla často opakovať: „Nerobte zo seba sväticu!“ Vďaka ti, že som mohla byť tá, ktorá bola vystavená toľkým skúškam, že moje sestry hovorili o mne: „Aké šťastie, že nie sme Bernadetou“.
 • Vďaka ti, že som bola Bernadetou, ktorej hrozili väznením preto, že som ťa videla, presvätá Panna; že sa na mňa ľudia dívali ako na zvláštne zviera, na Bernadetu, takú úbohu, že keď ma videli, hovorili si: „A to je tá?“ Nič viac, ako toto úbožiatko.
 • Vďaka ti, Bože, za toto moje úbohé telo, ktoré si mi dal, za všetky choroby, za moje hnisajúce rany, za horúčku, za všetky bolesti kruté i bezcitné.
 • Vďaka ti, Bože, za túto moju dušu, ktorú si mi dal, za púšť a vnútornú prázdnotu, za tvoje noci i záblesky svetla, za tvoje tichá i za tvoje hromy; za všetko, i za to, že si ďaleko i blízko, vďaka, ó, môj Bože, vďaka.“
(Fonti vive. Caravate, 1960) Jubilejný rok lurdských zjavení, keď sa Panna Maria zjavila Bernadete Soubirousovej a zanechala úžasné svedectvo pokory a modlitby pre dnešný svet, sa blíži ku koncu. A tak sa pýtame: Čo nám tento rok priniesol? Čo nás posilnilo? Ako chceme vykročiť do nových dní, mesiacov či rokov nášho života? Výzva, ktorú Panna Mária adresovala skrze Bernadetu nám všetkým: „Pokánie, pokánie, pokánie!“ nás privádza k poznaniu, že aj my musíme obrátiť svoje životy k Bohu a vo všetkom mu dôverovať.

"Testament sv. Bernadety." | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Testament sv. Bernadety. (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Sobota, 09. únor 2013 @ 13:24:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Za dni, keď si prišla, Svätá Panna, aj za tie, keď si neprišla

ďakujem za to že prišiel na svet aj pre mňa Kristus
...za tie keď neprišla panna Mária ďakujem tiež z celého srdca ....a dúfam že už nikdy nepríde...

ivanpRe: Testament sv. Bernadety. (Skóre: 1)
Vložil: Papen v Sobota, 09. únor 2013 @ 15:18:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Krásne ako ďakuje démonovi, že ju tíra. Katolícky masochizmus :) Ludska hlúposť je "úžasná" vecRe: Testament sv. Bernadety. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 11. únor 2013 @ 07:54:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jméno Páně budiž pochváleno, nyní i na věky.

Svatá Bernadeto, smiluj se nad námi a oroduj za nás. Pomož nám abychom i my mohli a dokázali říct to co říkáš Ty a abychom to dokázali před Bohem naplnit.  Vzít svůj kříž a jít za Kristem a děkovat za něj.  Přijmout a obětovat každý i sebemenší záchvěv našeho utrpení.

Tady je vidět jak důležití jsou světci a světice, mužové a ženy Boží, za svého života mezi námi a u Boha v Nebi.  Svatá Bernadeta svědčila Bohu celým svým životem a svědčí i po smrti. Přestože zemřela po dlouhé a hrozné nemoci která by měla způsobit posmrtné znetvoření a rychlý rozklad, tak jak je tady naznačeno tak její tělo leží v kostele v prosté skleněné rakvi která není utěsněná.  O její nemoci se pokud mne neklame paměť dozvěděla matka představená až když se blížila svatá Bernadeta smrti, do té doby neřekla nic co by jí uchránilo před těžkou prací a pověstí líného a neschopného člověka. tělo nebylo balzamováno a žádný lidský balzamovač by nedokázal to čeho jsme svědky. Je krásná a vypadá jako kdyby jen spala, ve tváři má jas a Boží mír. Je to jeden ze zázraků o kterém se může přesvědčit kdokoliv, ať už dojede na místo ve Francii a nebo mu k tomu aby uvěřil stačí fotografie na internetu. Kdokoliv z nás má podobné možnosti jako svatý Tomáš, pokud se chce v dobré vůli přesvědčit na vlastní smysly. Na druhou stranu ale platí i to že sebevětší zázrak nepohne zlým a zatvrzelým srdcem a víru nedává ale posiluje. Tomu kdo nemá bývá vzato i to co má.

Stejně zázračným způsobem odpočívá v jednom pařížském kostele neporušené tělo svaté Kateřiny Lebouré, které se zjevila Panna Maria roku 1830 v Paříži.Kdokoliv tam jede se může snadno přesvědčit, Paříž je dostupná snáz.

Pánbůh zaplať tomu kdo to sem vložil.
Sluhové Satana (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 11. únor 2013 @ 09:00:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vložil: Papen v Sobota, 09. únor 2013 @ 16:18:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Krásne ako ďakuje démonovi, že ju tíra. Katolícky masochizmus :) Ludska hlúposť je "úžasná" vec
 

Martino
Sluhové Satana se poznají tak, že z nich jako z vodopádu teče nenávist ke Kristu a jeho svaté Matce.Re: Testament sv. Bernadety. (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Sobota, 16. únor 2013 @ 13:51:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Když se v roce 1917 zjevila Panna Maria ve Fatimě tak místní hejtman jménem Santos vyslýchal Lucii, Jacintu i Francesca a nechal rozpálit kotel oleje. Vždycky pak oddělil jedno dítě a hrozil těm zbývajícím že ho tam hodí jestliže neprozradí tajemství co jim Panna Maria řekla. Nikdo z nich neprozradil ani slovo. Portugalsko má slíbené že zachová víru až do konce.Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy